Czas przełożyć scenariusz na język filmu. Zabieramy się więc do rysowania storyboardu – który z kolei będzie służył jako baza do stworzenia animatiku dla przyszłej animacji. Staramy się to zrobić bardzo dokładnie. W “Lost Senses” niezwykle ważna jest akcja (zwłaszcza w scenach biegu bohatera przez przeszkody czyli w parkour style) oraz interakcje postaci z elementami krajobrazu. Rysunki są więc możliwie szczegółowe.

Storyboard do “Zmysłów” zmieniał się kilkakrotnie. Rysunki tworzone były bezpośrednio w programie Storyboad PRO, z którego wyeksportujemy szybko animatik, żeby przetestować obrazy w ruchu.  Dopiero po zmontowaniu animatiku widać najlepiej, gdzie w filmie pojawią się dłużyzny, które należy skrócić, albo które sceny można rozbudować z korzyścią dla obrazu.

Poniżej kilka ujęć jednej z pierwszych wersji storyboardu – scena, w której Pan Parkour przybywa na spotkanie ze swoją wybranką. Staraliśmy się oddać grację z jaką bohater “płynie” na skalnym bloku, ale też niebezpieczeństwa, czyhające na niego na abstrakcyjnej wyspie. Rysunek posłuży za wskazówkę dla animatorów, żeby wiernie oddać ruch i emocje towarzyszące tej sekwencji ujęć.

 

sc13_2

sc13_3

sc13_4

sc14

sc15

sc15

sc15_2

sc15_3

sc15_4

 

A jeśli chcecie zobaczyć nasz storyboard “w akcji” – zajrzycie do filmu “Making of”. Pokazaliśmy tam poszczególne etapy pracy nad sceną, włączając animatik.

Już na etapie animatiku zaczęły się wstępne prace nad ścieżką dźwiękową do filmu, której autorem jest Michał Jacaszek. Do tego tematu powrócimy.

 

Categories: Projekty graficzne

One Response so far.

  1. Bardzo podoba mi się strona ;) sporo informacji i estetycznie przedstawione.

    Pozdrawiam

Leave a Reply


Copyright © 2019 Lost Senses - Just another WordPress site.
Website developed by Marin Treselj.